Genel Bilgiler;

Öncelikle akdenizvillam.com internet sayfamıza Hoşgeldiniz...!
Firmamız İnternet sayfamızda bulunan tüm yazlık ve apartların  kısa süreli kiralanmasının organizasyonunu ve emlak satış işlemlerini yapmaktadır. Firmamız ayrıca dünya genelinde 42 yabancı ülkede yayın yapan Firmalar ile birlikte çalışmakta olup Kalkan ve Kaş bölgesine yabancı müşterilerinde gelmesinde önemli derecede rol almaktadır. 

Firmamız 2015 yılından itibaren Villa Kiralama sektörünün içerinde bulunmaktadır. Yapmakta olduğumuz bu işin önemini bilerek profesyonel bir şekilde emlaktan ziyade insanlara turizm mantığı ile hizmet vermek gayreti ve çabası içersindeyiz.
Biz biliyoruz ki bu iş fedakarlık, deneyim ve çok çalışmak ister. Bu yüzden tüm müşterilerimiz ile ayrı ayrı ilgilenmek ve onların en iyi şekilde tatil zamanlarını geçirmelerini sağlamaktayız. Firmamız bu ilke ile hareket etmektedir.

Rezervasyon;

Önce kiralamak istediğimiz villamızın tarihlerini belirlemelisiniz. Sonra ön rezervasyon formunda belirlediğiniz villa ile ilgili ön rezervasyon isteğinizi  gönderiyorsunuz. Ekibimiz tekrardan o villanın müsaitliğini kontrol edip size en kısa sürede dönüş yapıp rezervasyon işleminizi başlatıyor. Şirket hesabımıza ücretin % 30' luk kısmını Kredi kartı, Eft ve Havale olarak yatırdıktan sonra size kiralama sözleşmeniz gönderilir. Böylelikle seçmiş olduğunuz villamızın tarihleri sizin adınıza rezerve edilmiş olur. Geri kalan ücret ise villa'ya girişte nakit olarak yetkili kişiye teslim edilir.

Kapora için 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT,Swift  ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onay belgesi gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda AKDENİZVİLLAM, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.

Villaya Giriş-Çıkış;

Villa /apartta giriş saatleri 16:00 (öğleden sonra) olup çıkış saati ise 10:00 (sabah) dır. Bu aradaki zaman diliminde villa/apart temizlenmektedir. Villa/apart kiralamaları standart 7 gece 8 gün olarak belirtilmektedir.

Havuz ve Bahçe Bakımı;

Tüm villa/apartların havuz ve bahçe bakımları günlük düzenli bir şekilde görevli tarafından sabah erken saatlerde  yapılmaktadır. Villa/apartlarımızda temiz yedek çarşaf, yastık ve havlu bulunmaktadır. Tüm villalarımızda 10 günün üzerinde kalan misafirlerimiz için 7. gün temizlik yapılmaktadır. Müşteri villaya giriş yaptığı tarihten itibaren bir haftadan önce temizlik isterse extra ücret talep edilmektedir. 

Müşterinin Sorumlu Olduğu Durumlar;

Müşteriler kiraladıkları  tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir, Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar verdiklerinde hemen firmamızı haberdar edeceklerdir. Konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villadan ayrılmadan ödeyeceklerdir. Müşteriler villa çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacaklar, kısacası villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her tatil konutu açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir , Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebekler dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istencek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik yada yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Evcil Hayvan ve Sigara;

Evcil hayvan izni olan villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin dışındaki tüm kiralık villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan getirilmesi yasaktır.Aksi takdirde akdenizvillam anlaşmayı tek taraflı fesh etmeye yetkilidir ve hiçbir geri ödeme yapmadan müşteriyi evden çıkarma hakkına sahiptir. Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

Rezervasyonun Müşteri Tarafından İptali;

1) Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra villa giriş tarihinizden 44 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Çünkü , bu ödemenin tamamı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

 2) Kalan ödeme villa / apart giriş anında nakit olarak yapılmalıdır. Eğer villa giriş tarihinize 30 ile 15 gün arasında bir süre kaldı ise rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının % 50 müşteriden tahsil edilir.

3) Eğer rezervasyon iptali villaya giriş tarihinden 14 önce gerçekleşir veya giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarın tamamı müşteriden tahsil edilir.

4) Müşterinin özel durumları bu maddelerin dışında tutulur. Firmamıza gerekli bilgi ve evrakları  sunmaları durumunda inceleme yapılıp karar kendilerine mail, yolu ile bildirilir.

Rezervasyonun Akdeniz Villam Tarafından İptali;

Tatil villaların bulunduğu bölge veya villa/ apartın kendisinden kaynaklanan ( evin tesisat problemi, bölgede yaşanan elektrik, su kesintileri, deprem vb doğal felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda Akdeniz Villam Rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir.  Bu ve benzeri durumlarda Akdeniz Villam Turizm Emlak yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmek zorundadır. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak Akdeniz Villam en az misafirin kiralan villa/ apart ayarında alternatifler sunmaya çalışır. Misafir alternatif villa veya apartlardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yapmış olduğu ödemenin iadesini talep edebilir.

Rezervasyon için Tarih Değişikliği Talebi;

 Villa ve apartlarımıza yapmış olduğunuz tarihlerde değişiklik yapma hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu durumlar bazı koşul ve şartlara bağlı olarak değişmektedir. Rezervasyon değişiklik işlemleri 150 tl işlem ücretine tabidir. Zira rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi ev sahibine ve size gönderilen rezervasyon formlarının tamamın yeniden düzenlenmesi ve değişmesi demektir. Rezervasyon tarihinizi ne kadar süre kala değiştirmek istediğinize bağlı olarak ayrı bir kriterdir. Villaya giriş tarihinize 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği imkansız bir durumdur. Bunun sebebi sizin için ayırmış olan dönemin 30 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalının çok az olmasıdır.

Şikayetler;

Kiracılar villada/yazlıkta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini www.akdenizvillam.com’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, www.akdenizvillam.com görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/yazlıktan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden  www.akdenizvillam.com kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

Faturalandırma;

Akdenizvillam.com yürürlükteki yasalar gereği yapılan her rezervasyon için hizmet bedeli tutarı kadar fatura keser. Hizmet Bedeli dışındaki tutarların faturalandırılması konusunda Villa sahibi sorumludur.

Vergilendirme;

Taşınmaz mülklerden elde edilen gelirlerin vergilendirilmesinde, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen düzenlemeye göre göre mükellef olma, muafiyetlerden yararlanma, beyanname verme, tahakkuk, vergi ödeme gibi işlemler Türkiye Cumhuriyeti yasaları hükümlerine tabidir.

Şirketimiz ödemelerini kurumsal banka hesabına EFT/Havale/Swift yada online kredi kartı ödemesi yolu ile almaktadır.

Firmamız ayrıca kiralık villa, çocuk havuzlu villa, jakuzili villa, balayı villası, lüks villa, deniz manzaralı villa, muhafazakar villa, doğa ile iç içe villa, denize yakın villa, ultra lüks villa, ısıtma havuzlu villa gibi seçenekleri de siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. 
7/24 Akdeniz Villam Kiralama ve Takip Garantisi....

Akdeniz Villam Turizm Emlak İnş. ve Tic. Ltd. Şti. Şehitler Cad 67/1  Kalkan Mah Kaş / Antalya
İletişim: +90 242 844 13 43

Kiralık Yazlık Tatil.